Na trasie linii kolejowej Rzeszów – Przemyśl trwa przebudowa

1 lipca 2016

Dzięki trwającym pracom związanych z poprawą infrastruktury kolejowej na trasie Rzeszów – Przemyśl i do Medyki będziemy podróżować bezpieczniej i bardziej komfortowo. W miesiącu lipcu poznamy również koncepcję dotyczącą modernizacji mostu kolejowego w Przemyślu.

W roku 2016 PKP LK przeznaczyło 30 mln zł na poprawę infrastruktury i bezpieczeństwa na trasie Rzeszów – Przemyśl – granica państwa. Dzięki przeprowadzonym pracom, podróż na tym odcinku ma być bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, a także ulegnie skróceniu jej czas. Trasa Rzeszów – Przemyśl, która obecnie jest pokonywana w 1 godz. 45 min., będzie zajmować 1 godz.8 min za sprawą sprawnych przejazdów pociągów z prędkością 120 km/h. Przeprowadzona modernizacja wpłynie także na punktualność kursów.

Na szlaku Żurawica – Przemyśl poza remontem samych torów przeprowadzony zostanie także remont 7 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 wiaduktów, mostu i przepustu. Odnowiony zostanie również przejazd kolejowo – drogowy.

Prace obejmą także stację w Przeworsku i Jarosławiu. Poprawa podróży na linii Rzeszów – Przemyśl – Medyka odbywa się konsekwentnie od 2010 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na to ponad ćwierć miliarda złotych. Na trasie jest 146 km nowych torów i kilkanaście rozjazdów – podaje Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP LK – W lipcu koncepcja modernizacji mostu kolejowego w Przemyślu przedstawiona zostanie Miastu i konserwatorowi zabytków. Obiekt ten nie jest w rejestrze zabytków, ale znajduje się w obszarze obiektów chronionych.