Na przemyskich cmentarzach nie wykupimy miejsc na przyszły pochówek

27 października 2017

Na przemyskich cmentarzach nie wykupimy już miejsc na przyszły pochówek. Taką decyzję podczas ostatniej sesji podjęli radni.

W miniony czwartek przemyscy radni zadecydowali o wstrzymaniu sprzedaży miejsc pod pochówki przyszłe na Cmentarzu Głównym, Cmentarzu Kruhel Mały, Cmentarzu Przekopana oraz na Cmentarzu Zasanie, ze względu na ograniczoną ilość miejsc grzebalnych.

Szybko postępująca sprzedaż miejsc pod zabudowę grobowcową oraz duża ilość pochówków bieżących, skutkować będzie w najbliższych 4-5 latach brakiem miejsc przeznaczonych pod pochówki bieżące oraz uniemożliwi uprawnionym dokonujących bieżących pochówków, prawa wyboru grobu ziemnego lub murowanego. – uchwałę uzasadnia Grzegorz Hayder, zastępca prezydenta miasta Przemyśla.

Teren Cmentarza Zasanie w przyszłości zostanie powiększony o kilka kwater. Wiąże się to jednak z kosztami, na które w chwili obecnej w budżecie miasta nie ma miejsca.

Sytuacja jest jeszcze dość bezpieczna, ale bezpieczeństwo jest coraz mniejsze. W takich miastach jak Przemyśl, jak procentowo pokazują analizy wzrasta liczba zgonów w stosunku do lat poprzednich. Dlatego uważamy, że jak najszybciej należy zrealizować pomysł rozszerzenia Cmentarza Zasańskiego. – powiedział podczas sesji RM radny Wiesław Morawski.

Anna Fortuna