Na posesji w Przemyślu znaleziono papierosy z przemytu i nielegalną amunicję

28 maja 2015

Funkcjonariusze SG ujawnili papierosy z przemytu oraz nielegalną amunicję. Przemyślanin wpadł podczas przeszukania jego posesji.

W miniony wtorek, funkcjonariusze SG przeszukali jedną z posesji na terenie Przemyśla. W wyniku przeprowadzonych działań, w skrytkach – m.in. zbiornik paliwa, tłumik – pięciu samochodów zaparkowanych na tym terenie znaleziono 830 paczek papierosów. Pojazdy należały do obywateli Ukrainy, a właścicielem posesji okazał się 63 -letni Przemyślanin.

W przeszukaniu posesji pomagał pies Ariel, przeszkolony do wyszukiwania amunicji i ładunków wybuchowych. Z jego pomocą w szafie pancernej oraz w torbie podróżnej ujawniono 233 sztuk amunicji ( myśliwskiej, sportowej ) oraz dwa magazynki pistoletowe.

Do własności amunicji przyznał się właściciel posesji, który nie posiadał żadnego zezwolenia na jej posiadanie.

Zatrzymani Ukraińcy w wieku 19-42 lat, przyjechali na posesję aby prawdopodobnie sprzedać kontrabandę. Mężczyźni otrzymali zobowiązanie do powrotu na Ukrainę oraz roczny zakaz wjazdu do Polski.

Wobec zatrzymanych wszczęto postępowanie karne-skarbowe, która prowadzą funkcjonariusze SG z Medyki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Właściciel posesji odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji i broni.