Na Osiedlu Kmiecie chcą postawić lodówkę dla potrzebujących

17 stycznia 2018

Na Osiedlu Kmiecie stanie lodówka, z której osoby potrzebujące będą mogły zabrać darmowe jedzenie. Inicjatorzy akcji chcą aby takie punkty znalazły się także w innych miejsca Przemyśla.

W coraz większej ilości miast pojawiają się różne alternatywy pomocy żywieniowej dla osób potrzebujących. Punkty takie jak jadłodzielnie mają być również sposobem na walkę z marnowaniem żywności.

W Przemyślu pierwszym takim miejscem będzie Osiedle Kmiecie, gdzie za sprawą tamtejszego zarządu osiedla stanie lodówka, z której osoby potrzebujące będą mogły zabrać darmowe jedzenie. Pomysł podpatrzono od Rzeszowa.

Lodówka stanie na naszym osiedlu, w blaszaku, tuż koło sklepu. Dzięki temu chętni wesprzeć potrzebujących nie tylko będą mogli zostawić w niej produkty, których mają nadmiar w domu, ale także kupić coś specjalnie z myślą o nich. Dodatkowo za tą lokalizacją przemawia umiejscowiona w tym miejscu kamera, która zapewni dodatkową ochronę lodówki – mówi mówi inicjator przedsięwzięcia Marcin Kowalski, przewodniczący Zarządu Osiedla Kmiecie.

Ze swoim pomysłem w pierwszej kolejności zarząd podzielił się z mieszkańcami za pośrednictwem portalu społecznościowego. Odzewem było wiele pozytywnych komentarzy popierających ten pomysł. Do tych, którzy nie mają dostępu do internetu informacja dotrze za pośrednictwem ulotek.

W chwili obecnej Zarząd Osiedla Kmiecie złożył pismo do prezesa PSM o pozwolenie na postawienie takej lodówki. Pomoc swoją w tej inicjatywie społecznej zadeklarował poseł Wojciech Bakun z Kukiz` 15 oraz prezydent miasta Robert Choma.
Jeśli uda nam się zrealizować ten pomysł, drugą taką lodówkę będziemy chcieli w najbliższym czasie postawić na Osiedlu Wieniawskiego. A z czasem zorganizować także spotkanie ze wszystkimi zarządami osiedli by zaproponować żeby przyłączyli się do akcji i takie punkty ulokowali też w swoich rejonach – dodaje M.Kowalski.

Anna Fortuna