Motocyklista po kieliszku złapany przez policjanta po służbie

Na przemyskim osiedlu Monte Casino, policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę motocykla. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W zeszły piątek, po południu, policjant, pełniący na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, będąc po służbie, na osiedlu Monte Cassino, zauważył motocyklistę, który jeździł po drodze publicznej bez kasku. Mężczyzna próbował jeździć na jednym kole, a styl jego jazdy wyraźnie wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kiedy kierujący motocyklem zatrzymał się obok osiedlowego sklepu, policjant wybiegł do mężczyzny i zaczął z nim rozmawiać. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz poczekał na patrol policji, który przyjechał na miejsce i przeprowadził badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się, że kierowca, 31- letni mieszkaniec Przemyśla miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego maszyna nie jest zarejestrowana i nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

fot. wikimedia commons