Motocyklista po kieliszku złapany przez policjanta po służbie

14 lipca 2016

Na przemyskim osiedlu Monte Casino, policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę motocykla. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W zeszły piątek, po południu, policjant, pełniący na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, będąc po służbie, na osiedlu Monte Cassino, zauważył motocyklistę, który jeździł po drodze publicznej bez kasku. Mężczyzna próbował jeździć na jednym kole, a styl jego jazdy wyraźnie wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kiedy kierujący motocyklem zatrzymał się obok osiedlowego sklepu, policjant wybiegł do mężczyzny i zaczął z nim rozmawiać. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz poczekał na patrol policji, który przyjechał na miejsce i przeprowadził badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się, że kierowca, 31- letni mieszkaniec Przemyśla miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego maszyna nie jest zarejestrowana i nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

fot. wikimedia commons