Młodziczki Nurtu Przemyśl Mistrzami Polski w Drużynowym Turnieju Uczniowskim

30 listopada 2015

Zawodniczki Nurtu Przemyśl wzięły udział w Ogólnopolskim Finale Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w Krakowie.

W dniach 28-29 listopada, w Krakowie w Centrum Sportu KS Bronowianka Kraków pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki odbył sie Ogólnopolski Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym. Prawo startu w finale miało 16. drużyn, które zwyciężyły w turniejach wojewódzkich. Wśród tych drużyn nie zabrakło młodych zawodniczek Nurtu Przemyśl: Martyny Stachniak, Martyny Hajduk i Katarzyny Królikowskiej. Startowały one w grupie dziewcząt urodzonych w latach 2003-2004.

Turniej rozgrywany był systemem grupowo – pucharowym. W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały: JKTS II Jastrzębie 3:0 (punkty zdobyły: Martyna Stachniak 1,5; Katarzyna Królikowska 1 oraz Martyna Hajduk 0,5); UKS Orlik Gdynia 3:0 (punkty: Martyna Stachniak 1,5; Katarzyna Królikowska 1,5). Z kompletem zwycięstw awansowały do półfinału, w którym zmierzyły sie z zespołem UKS Warta Kostrzyn nad Odrą. W półfinale dziewczyny potwierdziły wysoką formę w turnieju, bowiem znowu wygrały 3:0. W finale zagrały z zawodniczkami KS Legion Skierniewice. Zawodniczki Nurtu wygrały pewnie, w stosunku 3:0, zdobywając tym samym tytuł najlepszej uczniowskiej drużyny w Polsce.