Młody przemyślanin zatrzymany z marihuaną

8 czerwca 2017

22 -latek uciekał przed policją. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zatrzymali 22-latka, który posiadał przy sobie marihuanę oraz odepchnął policjanta podczas wykonywania czynności służbowych. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

W miniony poniedziałek po godz. 17, na ul. Czarnieckiego w Przemyślu, funkcjonariusze interweniowali wobec dwóch mężczyzn. Podczas wykonywania czynności jeden z tych mężczyzn odepchną policjanta i zaczął uciekać. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a w czasie przeszukania ujawniono przy nim woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Tester narkotykowy potwierdził, że jest to marihuana.

22-letni mieszkańca Przemyśla zatrzymano, usłyszał zarzuty dotyczące wywierania wpływu przez użycie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zaniechania przez funkcjonariusza prawnej czynności służbowej. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał również zarzut posiadania narkotyków. Za ich posiadanie polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.