Młoda przemyślanka zmaga się z chorobą. Potrzebne jest nasze wsparcie

15/11/2018
4758 Views

Aleksandra Sawicz ma 23 lata. 20 czerwca usłyszała w szpitalu diagnozę stwardnienia rozsianego. Kolejny rzut choroby pojawił się u niej miesiąc później i wiązała się z nim ponowna nieprzyjemna terapia sterydami.

Przemyślanka studiuje meblarstwo na Wydziale Technologii Drewna na SGGW w Warszawie. Największą pasją Aleksandry jest fotografia. Jej prace można było podziwiać podczas wystawy w 2014 r. na Zamku Kazimierzowskim.

– Obawiałam się, że choroba odbierze mi w przyszłości możliwość założenia rodziny, zainteresowania i rozwój zawodowy, a nawet zdolność do wykonywania podstawowych czynności w dniu codziennym. Bardzo szybko jednak dowiedziałam się, że to stereotyp, który niekoniecznie musi się odnieść do mnie, jednak nie jest pocieszającym fakt, iż mimo postępu w leczeniu SM dalej nie ma na niego leku. – pisze na stronie Fundacji Avalon Aleksandra Sawicz.

Obecnie młoda przemyślanka jest w stanie normalnie funkcjonować, ale bardzo ważne jest dla niej móc korzystać z różnego rodzaju rehabilitacji, które sprawią że będzie tę sprawność podtrzymywać jak najdłużej i ominie ją konieczność poruszania się na wózku inwalidzkim. Obecnie jej prawa ręka straciła część sprawności po przebytych rzutach. Według specjalistów to właśnie ruch i ćwiczenia są kluczowe w podtrzymywaniu sprawności i władności kończyn.

W przyszłości Aleksandra chciałaby poddać się kosztownemu zabiegowi przeszczepu komórek macierzystych, który daje szansę na odzyskanie pełnej lub częściowej sprawności.

– Pieniądze na rehabilitację i wyżej wspomnianą formę terapii, a także dobrej jakości suplementy czy wizyty lekarskie niestety przekraczają mój budżet i zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, choć nie przychodzi mi to łatwo, bo nigdy nie sądziłam, że znajdę się w takiej sytuacji. – dodaje Aleksandra.

Więcej informacji o Aleksandrze i o tym czym się zajmuje znajdziemy na jej blogu www.olasawicz.pl.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Sawicz, 9969 pomogą Państwo Aleksandrze w codziennym funkcjonowaniu i w walce o sprawność.
www.fundacjaavalon.pl

Inne wiadomości

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
646 views
Wiadomości
646 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
586 views
Wiadomości
586 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.
Wiadomości
1383 views
Wiadomości
1383 views

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.

adm - 15/02/2019

W Przemyślu odbędzie się casting na statystów do filmu „Ziuk. Młody Piłsudski’’, który jest realizowany przez telewizję publiczną. Producenci poszukują…