Recital pieśni patriotycznych na scenie Zamku Kazimierzowskiego [galeria zdjęć]

15 listopada 2018

13 listopada miał miejsce Recital najważniejszych pieśni patriotycznych z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości połączony z multimedialną wystawą fotograficzną „Śladami Zapomnianych Bohaterów – Rada Regencyjna”.

Kolejnym już spektaklem muzycznym w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbywającym się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości był recital pieśni patriotycznych największych polskich kompozytorów Chopina, Moniuszki i premierowo nowo odkryty „Śpiewnik do słów historycznych” przygotowany przez Franciszka Lessla czy Karola Kurpińskiego w XIX w. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpili: Dominika Peszko (fortepian) oraz członkowie Akademii Opery Narodowej Joanna Święszek (mezzosopran) i Dawid Biwo (bas-baryton).

Koncert połączono z multimedialną wystawą fotograficzną „Śladami Zapomnianych Bohaterów – Rada Regencyjna”  przedstawiającą sylwetki Aleksandra Kakowskiego, Zdzisława Lubomirskiego, Józefa Ostrowskiego oraz miejsca, w których żyli i pracowali we współczesnym kontekście obrazu tych miejsc i przebywających w nich Polaków Polski Niepodległej.

Fot. i tekst Tomasz Beliński/Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

no images were found