Mistrz europejski w sprincie Marcin Urbaś gościł w przemyskim UKS Gladiator [Galeria zdjęć]

12 stycznia 2017

Uczniowie UKS Gladiator i SP nr 15 trenowali razem z Marcinem Urbasiem. Wspólny trening był nagrodą za wyzwanie „Biegiem przez Kluby Sportowe Orange”.

Wyzwanie”Biegiem przez Kluby Sportowe Orange” było małym podsumowaniem przygody z programem. W nagrodę trzy kluby w tym również UKS Gladiator Przemyśl odwiedził Marcin Urbaś. Wspólny trening z wielokrotnym reprezentantem Polski w lekkoatletyce odbył się 12 stycznia w hali POSiR.

Moja kariera sportowa rozpoczęła się dosyć późno, bo miałem 11 lat i w mojej szkole podstawowej przegrywałem wówczas z kolegą w biegu na 60 m. Zawsze byłem drugi, nigdy nie mogłem z nim wygrać i postanowiłem, że muszę to zmienić. Poszedłem do szkoły sportowej, zacząłem trenować biegi. Z tamtym kolegą udało mi się już wygrać po zaledwie pół roku trenowania. Dawałem sobie zawsze jakieś małe zadania do zrealizowania, np.wygrać zawody szkolne, później zawody regionalne, a następnie mistrzostwa Polski i tak po kolei. Trenowałem 22 lata i udało mi się wiele rzeczy osiągnąć. Od 20 roku życia zdobyłem m.in. 42 medale w kategorii mistrzostw Polski, z czego 18 złotych, 18 -krotnie byłem mistrzem Polski w biegach sprinterskich. Do dzisiaj jestem rekordzistą Polski w biegu na 200 m – mówił Marcin Urbaś.

Marcin Urbaś to także złoty i srebrny medalista mistrzostw Europy oraz finalista mistrzostw świata – 5 miejsce. Jego rekord życiowy w biegu to 41,5 km/h. Poza sportem zajmował się także muzyką. Nagrał singiel z Patrycją Markowską, a także z Liberem. Występował również w programie „Taniec z gwiazdami”.

Anna Fortuna

no images were found