Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Przemyślu

2 marca 2015

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat gościł z wizytą w Przemyślu. Podczas spotkania z samorządowcami, działaczami sportowymi i mieszkańcami mówił m.in.: o możliwościach pozyskiwania funduszy na sport.

IMG_7386W środę, 25 lutego do Przemyśla przyjechał Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Jego wizyta rozpoczęła się od spotkania z młodzieżą w Gimnazjum w Żurawicy, następnie minister zawitał do samego miasta, a na koniec udał się do Birczy. Zdaniem ministra w ciągu ostatnich lat w Przemyślu zrealizowano sporo inwestycji sportowych, powstał stadion lekkoatletyczny, 3 orliki, stok narciarski, wciąż jednak jest sporo do zrobienia, szczególnie w kwestii wyremontowania nieco starszych obiektów.

Andrzej Biernat przybliżył sposoby uzyskania finansowania sportu poprzez korzystanie z różnego rodzaju dotacji. Jedną z nich jest możliwość wyremontowania obiektów sportowych. Na ten cel można uzyskać 50 % dotacje z ministerstwa, jednak warunkiem koniecznym jest tutaj wkład samorządu w tej samej kwocie. W ubiegłym roku na ten cel ministerstwo przeznaczyło 50 mln zł, w tym roku jest to 27 mln, jednak kwota ta może wzrosnąć, gdyż złożono trzy razy więcej wniosków niż w roku poprzednim. Trzeci rok działa program tenisowy, w ramach którego w tym roku na zadaszenie kortów zostanie wykorzystana kwota 10 mln zł.Kluby czy też Stowarzyszenia osób niepełnosprawnych mogą czerpać środki finansowe m.in.: z PFRON-u, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Stowarzyszenia Start.

Anna Fortuna