Mieszkaniec powiatu przemyskiego nielegalnie wycinał drzewo w lesie

29 listopada 2017

Mieszkaniec powiatu przemyskiego nielegalnie wycinał drzewo w lesie na terenie gminy Krasiczyn. Sprawca usłyszał już zarzut.

W dniu 28 listopada, policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży drewna z lasu na terenie gminy Krasiczyn. Ze wstępnych czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy na miejscu wycinki ustalono, że w lesie prace przy pozyskaniu drewna były wykonywane przez jednego z mieszkańców powiatu przemyskiego. W związku z tym udano się do miejsca zamieszkania wskazanego 43-letniego mężczyzny, gdzie zastano go zrzucającego drewno z wozu. Mężczyzna okazał jednak stosowną asygnatę.

Funkcjonariusze postanowili jednak ponownie udać się w rejon lasu i sprawdzić czy oprócz drewna legalnie pozyskanego zostały wycięte inne drzewa. Na miejscu ujawnili ujawnili 13 pni innych drzew, które były pozostałością po drewnie pozyskanym nielegalnie. Policjanci ponownie pojechali do 43-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, który przyznał, że oprócz drewna pozyskanego legalnie, zabrał również z lasu drewno nie należące do niego. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty.