Międzynarodową Wystawę otwarto w Galerii Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

14 sierpnia 2016

W Galerii Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu otwarto Międzynarodową Wystawę Twórców z Węgier, Słowacji i Polski. Zorganizował ją Klub Plastyka Nieprofesjonalnego działający przy przemyskim Centrum Kulturalnym.

W czwartek, 11 sierpnia w Galerii Zamku Kazimierzowskiego otwarto Międzynarodową Wystawę Twórców z Węgier, Słowacji i Polski. Nasz kraj reprezentują prace artystów należących do Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego działającego przy przemyskim Centrum Kulturalnym.

To już po raz kolejny jest w tej naszej Galerii Zamkowej taka wielka okazja i przyjemność, że możemy prezentować prace ludzi, dla których autentyczną pasją jest twórczość. Jest to dla nas wielka satysfakcja ponieważ jako instytucja kulturalna cały czas dążymy do tego aby prezentować nie tylko profesjonalnych twórców, ale też i tych dla których pasją życiową jest tworzenie – mówiła podczas wernisażu Renata Nowakowska dyrektor Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – Twórcom projektu, inicjatorom zorganizowanej wystawy bardzo serdecznie gratuluję, bo wiem, że to własnym nakładem, własnymi siłami, własnym entuzjazmem udało się przygotować tak wspaniałe dzieło. Zaprosiła ona również twórców tej wystawy do tworzenia na terenie zarówno Parku jak i samego Zamku.

Klub Plastyka Nieprofesjonalnego współpracuje ze Słowacją oraz Węgrami od ubiegłego roku, ale już myślą o poszerzeniu tego grona o kolejne kraje. W ramach tej przyjaźni organizują razem nie tylko wystawy, ale także plenery.

no images were found