Miał pracować w Polsce jako kierowca. Przekraczając granicę przedstawił fałszywe prawo jazdy

18 lutego 2018

Przekraczając granicę przedstawił do kontroli podrobione prawo jazdy. Mężczyzna miał pracować w Polsce jako kierowca.

We wtorek, 13 lutego do odprawy granicznej na przejściu w Korczowej zgłosił się 26 – letni Ukrainiec. Mężczyzna jechał do Polski aby podjąć tu pracę w charakterze kierowcy. Funkcjonariuszom Straży Granicznej okazał prawo jazdy, z którego wynikało, że ma uprawnienia do kierowania pojazdami 13 kategorii. Jednak po szczegółowej weryfikacji dokumentu okazało się, że jest on w całości podrobiony. W toku dalszych czynności przy obywatelu Ukrainy ujawniono także oryginalne prawo jazdy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, ale tylko 4 kategorii.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa posługiwania fałszywym dokumentem za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG kilkukrotnie ujawniali różnego rodzaju fałszywe dokumenty, którymi posługiwali się obywatele Ukrainy na przejściach granicznych będących w zasięgu BiOSG.

Również we wtorek 13 lutego ale w Medyce obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli dowód rejestracyjny, w którym ujawniono podrobioną pieczęć badania technicznego. Z kolei w sobotę 10 lutego na przejściu granicznym w Korczowej zabezpieczono dwa podrobione dowody rejestracyjne – jeden wystawiony na naczepę a drugi na ciągnik siodłowy. Również w Korczowej, ale dzień wcześniej obywatel Ukrainy posłużył się podrobioną na wzór oryginału polską kartą pobytu wydaną przez wojewodę kujawsko-pomorskiego .