Martyna Stachniak brązową medalistką Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzików

18 maja 2015

Martyna Stachniak z Nurt-u Przemyśl wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzików. W turnieju wystartowały 32 najlepsze drużyny.

Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzików odbyły się w Luboniu koło Poznania. Wśród 32 najlepszych drużyn, które do nich przystąpiły znaleźli się również podopieczni Zdzisława Bodnara.

Drużyny rywalizowały ze sobą w 8 grupach składających się z czterech drużyn. Do czołowej „8” zakwalifikowali się tylko zwycięzcy grup.

W pierwszym meczu zawodniczki Nurt-u Przemyśl, które były rozstawione z nr 19 zmierzyły się z zespołem zakwalifikowanym na pozycji 14, UKS Huraganem Sosnowiec. Przemyślanki wygrały ten mecz pewnie 3:1. Punkty dla naszego zespołu zdobyła Martyna Stachniak 2 i 1 Martyna Hajduk.

W kolejnym meczu nasze zawodniczki przegrały z jednym z faworytów mistrzostw, MKS Rokita Brzeg Dolny 0:3. Przemyślanki przegrały również ostatni mecz z MLKUS Nadwiślanin Płock 2:3.

W turnieju indywidualnym wystąpili Martyna Hajduk, Martyna Stachniak i Jakub Chmielowski. Turniej, w którym prawo startu miało po 64 młodzików i młodziczek rozegrany systemem pucharowym. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Martyna Stachniak, która po dwóch kolejnych zwycięstwach przegrała w 1/8 finału z turniejową „6”. Po tej porażce zwyciężyła jeszcze w dwóch pojedynkach i ostatecznie uplasowała się na pozycji 9.

Druga zawodniczka Nurt-u rozstawiona z nr 55 Martyna Hajduk sprawiła niespodziankę wpierwszej partii wygrywając z zawodniczką z nr 10, w stosunku 3:0. W 1/16 przegrała z Wiktorią Wrzosek 1:3.

Reprezentant Nurt-u w kategorii młodzików Jakub Chmielowski został pokonany przez zawodnika z nr 8.

W turnieju deblowym Martyna Stachniak zagrała razem z Zuzanną Kowalczyk z KS Gorce nowy Targ. W pierwszym pojedynku dziewczynki wygrały z Aleksandrą Jarkowską i Magdaleną Citko 3:0, w 1/8 finału pokonały 3:2 Wiktorię Wrzosek i Martynę Kowalską 3:2 aby w 1/4 finału pokonać rozstawioną z nr 2 parę Martynę Lis i Julię Więckowską 3:1. W meczu półfinałowym, po wyrównanej grze dziewczynki uległy Elżbiecie Kwiatkowskiej Milenie Chrabąszcz 3:0 zdobywając brązowy Medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej młodziczek.