Marszałek wesprze osierocone dzieci z Daliowej

3 lutego 2015

Zarząd Województwa Podkarpackiego wystąpił z inicjatywą pomocy dla osieroconej czwórki rodzeństwa, które w pożarze swego domu w Daliowej (gmina Jaśliska) straciło matkę.

W czasie posiedzenia, które odbyło się we wtorek, 3 lutego br., zarząd zadeklarował kwotę 50 tysięcy złotych wsparcia z budżetu województwa, na pomoc przy odbudowie spalonego domu lub remont domu dziadków dzieci. Zarząd skieruje wniosek o udzielenie pomocy na najbliższą sesję Sejmiku Województwa, bo ostateczna decyzja leży w gestii radnych województwa.

Trudno znaleźć słowa, które mogłyby opisać tragedię, jaka dotknęła tę rodzinę. Dlatego chcemy konkretnym działaniem pomóc dzieciom, przed którymi jest całe życie. To prosty gest ludzkiej solidarności – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej, który podlega marszałkowi już nawiązał kontakt z władzami gminy Jaśliska, aby jak najszybciej udzielić niezbędnej pomocy. Przekazane z budżetu województwa środki mają być w całości wykorzystane do odbudowy zniszczonego przez pożar rodzinnego domu osieroconego rodzeństwa.

Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę (31 stycznia) w pożarze jednorodzinnego domu w Daliowej, gmina Jaśliska, zginęła matka, która samotnie wychowywała czwórkę dzieci, w wieku od 2,5 do 9 lat. Kobieta najpierw wyprowadziła z płonącego domu dzieci, a sama wróciła, aby ratować dobytek rodziny. Dzieci, które straciły wszystko znalazły się pod opieką dziadków.

Fot. KM Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie