Lucyna Podhalicz nową przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu

1 lutego 2016

Lucyna Podhalicz została przewodniczącą Rady Miejskiej w Przemyślu. Objęła tą funkcję po zmarłym Władysławie Bukowskim.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu przeprowadzono tajne wybory na przewodniczącego. Na stanowisko to przez Bogusława Zaleszczyka została zgłoszona Lucyna Podhalicz z PiS, która do tej pory pełniła w Radzie funkcję wiceprzewodniczącej. Była to jedyna kandydatura.

Lucyna Podhalicz 15 głosami została wybrana na przewodniczącą RM w Przemyślu. Jest ona pierwszą kobietą, która będzie pełnić tą funkcję w naszym mieście. Jej poprzednikiem był zmarły Władysław Bukowski.

Po wyborze, L.Podhalicz oświadczyła, że podobnie jak funkcję wiceprzewodniczącej tak i tą będzie pełnić w sposób demokratyczny, gdyż jak twierdzi zgoda sprzyja pozytywnemu wizerunkowi samorządu, w takiej atmosferze zapadają także lepsze decyzje.

Lucyna Podhalicz jest absolwentką socjologii. Zawodowo sprawuje funkcję dyrektora Obwodu Lecznictwa Kolejowego SPZOZ w Przemyślu, a społecznie jest prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej. Mężatka, ma dwóch synów. Radną jest drugą kadencję.