Dwa oddziały w Szpitalu Miejskim w Przemyślu zawieszone

1 lutego 2016

Zawieszono działalność oddziałów Chirurgicznego i Otolaryngolicznego mieszczącego się w Szpitalu Miejskim w Przemyślu. Tamtejsi lekarze nie podpisali aneksów na dyżury w tej placówce.

Pacjenci, którzy do tej pory przebywali na oddziale Chirurgii lub Otolaryngologii Szpitala Miejskiego w Przemyślu zostali przeniesieni do Szpitala Wojewódzkiego. Sytuacja ta jest konsekwencją nie podpisania przez tamtejszych lekarzy aneksów na dyżury w tej placówce.

Dyżurujący lekarze, którzy nie podpisali aneksów, dotychczas pozostawali w stosunku prawnym z niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej informuje Aleksandra Gorzelak – Nieduży rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa PodkarpackiegoPodmiot ten był pośrednikiem w kwestiach formalnych i nie wnosił żadnej wartości dodanej do funkcjonowania szpitala, pobierając jedynie zyski ze swej działalności.

Szpital Wojewódzki im. Ojca Pio w Przemyślu posiada bogate zaplecze techniczne i personalne na oddziałach Chirurgii Ogólnej i Otolaryngologii, a duża ilość łóżek gwarantuje, że nie będzie problemów z leczeniem pacjentów.