„Lody Kmiecie”. Naturalny smak lata [Galeria zdjęć]

22 lipca 2015

Kiedy, jak obecnie, żar leje się z nieba, marzymy jedynie o szybkim schłodzeniu się. A co jest lepszą na to metodą, niż porcja pysznych lodów? A takie znajdziemy na Kmieciach. „Lody Kmiecie” jak zapewnia właścicielka, produkowane tylko z naturalnych składników.

„Lody Kmiecie” prosperują od trzech lat. Początkowo w ofercie były jedynie lody gałkowe, w tym sezonie pojawiły się również świderki – śmietankowe, czekoladowe i mieszane. Każdy smakosz znajdzie tutaj coś dla siebie.

Pośród 30 smaków lodów gałkowych największym uznaniem cieszą się truskawkowe, malinowe, ciasteczkowe i trójkowe. Dodatkowo możemy je urozmaicić wiórkami kokosowymi czy też polewą czekoladową, truskawkową lub pistacjową. Na dzieci czeka również posypka strzelająca oraz dodatki w postaci wafelkowych gadżetów.

Dlaczego lody w tym miejscu ? Bo jak mówi właścicielka Barbara Kowalska, posiadanie własnej lodziarni zawsze było moim marzeniem, a miejsce to świetnie się do tego nadaje ze względu na dużą ilość dzieci na osiedlu, a także bliskość ścieżki często wybieranej na spacery przez mieszkańców naszego miasta.

„Lody Kmiecie” pochodzą z wytwórni lodów „Vito” z Gorlic, która powstała w 1996 roku. Wytwarza ona lody w oparciu o najlepsze włoskie receptury. Produkowane są one w sposób rzemieślniczy, z wyłącznie naturalnych składników -tj. cukru, mleka, mleka w proszku, świeżych jaj, masła, tłuszczy roślinnych, śmietany itd. – co ma odzwierciedlenie w ich smaku i jakości.

Początkowo klienci byli nieufni, nie do końca wierzyli, że w tak niepozornym miejscu można zjeść na prawdę dobre lody. Ich powroty w to miejsce potwierdzają jednak, że warto. „Lody Kmiecie” cieszą się więc coraz większą popularnością nie tylko wśród mieszkańców osiedla, coraz częściej zaglądają tutaj klienci z całego miasta, a także okolic.

Największym gronem ich faworytów wciąż są dzieci i to przede wszystkim właśnie dla nich organizowane są promocje. Na darmowe lody były zapraszane przedszkolaki. Darmowym lodem w dniu zakończenia roku szkolnego nagradzany był każdy uczeń, który otrzymał świadectwo z czerwonym paskiem. A jak się okazuje zdolnych przemyślan nam nie brakuje i prawie 250 z nich skorzystało z tej promocji. Właścicielka Barbara Kowalska planuje pójść o krok dalej i obdarowywać lodami solenizantów w dniu ich urodzin.

Sezon lodowy trwa tutaj od kwietnia do końca września. Rarytasy te czekają na nas siedem dni w tygodniu, w godz.10-21. Przy zakupie trzech gałek rożek do nich dostaniemy gratis. Jest to jeden z niewielu tego typu punktów w mieście, w którym możemy dokonać płatności kartą.

Dla klientów „Lody Kmiecie” dostępny jest ogródek z placem zabaw, a ci którzy wolą jednak delektować się tym smakiem w domowym zaciszu mogą kupić lody na wynos, w specjalnych pojemniczkach.

Przyjdź, spróbuj, a na pewno wrócisz tu nie raz.

[Not a valid template]