Nadchodzą letnie wyprzedaże

13 sierpnia 2014

Wyprzedaże w pełni, o czym powinniśmy pamiętać korzystając z nich ? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina jakie mamy prawa robiąc wyprzedażowe zakupy.

Letnie wyprzedaże w pełni. Korzystając z nich róbmy zakupy z rozsądkiem, zastanówmy się czy dana rzecz jest nam na pewno potrzebna, porównujmy oferty w wielu sklepach. Dobrze jest również ustalić limit finansowy jaki możemy przeznaczyć na zakupy.

Wybierając się na wyprzedażowe zakupy warto zwrócić uwagę cenę towaru, która bardzo często jest zawyżana przed obniżką. Jeśli widzimy w sklepie wywieszkę „wszystko minus 70 %”, a przy kasie okazuje się, że towar jest przeceniony tylko do 30 % mamy wówczas prawo domagać się obniżenia ceny, gdyż zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Warto pamiętać, że taką sytuację można zgłosić do inspekcji handlowej.

Towaru kupionego na wysprzedaży nie możemy zwrócić, ale podlega on reklamacji, na którą mamy 2 lata od chwili zakupu. Podstawą reklamacji jest paragon. Dowodem zakupu może też być wyciąg z konta lub karty kredytowej, którą dokonano płatności, a także zeznanie świadka obecnego podczas zakupu.