Krystyny opanowały Przemyśl [Galeria zdjęć]

10 marca 2016

Ponad 120 Krystyn spotkało się w Przemyślu by świętować swoje imieniny. Impreza odbyła się pod hasłem „Krystyny królują w królewskim mieście Przemyślu”.

W minioną sobotę, od mszy św. w przemyskiej Archikatedrze rozpoczęły się IV Podkarpackie Imieniny Krystyn. Ponad 120 imienniczek, w barwnym korowodzie prowadzonym przez króla Kazimierza przeszło do przemyskiego Zamku. Tam przy programie artystycznym świętowały swój dzień.

IV Podkarpackie Imieniny Krystyn odbyły się w Przemyślu dzięki zaproszeniu Bogusławy Pieczyńskiej, prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Ona m.in. też została „Naszą Krystyną 2016”. Tytuł „Krystynianina 2016” trafił do prezydenta miasta Roberta Chomy i starosty przemyskiego Jana Pączka.

Stowarzyszenie Krystyny Podkarpackich zrzesza 373 panie o tym imieniu, a przewodniczy im prof. Krystyna Leśniak-Moczuk. Życie nie polega na oddychaniu, ale na chwilach, na których wstrzymuje się oddech – mówiła prezes Stowarzyszenia – I Krystyny jest to taki naród, który potrafi takie chwile stworzyć. Panie noszące to imię są żywiołowe, dynamiczne, niezależne, pomocne, mają serce na dłoni. Poprzez swoje ugrupowanie, które wciąż się powiększa promują miasta, z których pochodzą i cały region. Do Przemyśla przyjechały Krystyny m.in.: z Lublina, Warszawy, Ciechocinka. Co roku na świętowanie ich imienin zaprasza je inny samorząd.

Pomysł organizowania corocznych ogólnopolskich Zjazdów Krystyn zainicjowała 19 lat temu śp.Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP.

Anna Fortuna

no images were found