Kradzione auto, kradzione części.

1 kwietnia 2014

Próbowali wywieźć na Ukrainę kradziony samochód, silnik do BMW oraz ramę motocykla Yamaha. Kolejne zatrzymania na przejściu granicznym w Medyce.

W dniu dzisiejszym Straż Graniczna na przejściu granicznym w Medyce zatrzymała 27-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował opuścić Polskę skradzionym kilka dni wcześniej w Niemczech samochodem marki Honda CR-V. Podczas kontroli auta stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN oraz zmieniono oznaczenia identyfikacyjne. Odtworzenie oryginalnych nr VIN umożliwiło potwierdzenie, że samochód jest kradziony.

Wartość pojazdu oszacowano na 85 tys. zł.

Z kolei dzień wcześniej zatrzymano również wyjeżdżającego obywatela Ukrainy, który przewoził silnik do BMW X1 z przerobionymi nr identyfikacyjnymi. Jego wartość, to 7 tys. zł.

Numery identyfikacyjne usunięto również z ramy motocykla marki Yamaha, schowanego pod oponami. Przez granicę w Korczowej próbował go przewieźć wracający z Niemiec Vołodymir M.

Od początku roku, na podkarpackich przejściach granicznych zatrzymano już ponad 70 sztuk części samochodowych pochodzących z kradzieży i mających trafić na teren Ukrainy. Ich wartość, to ponad 80 tys. zł.