Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu

14 października 2015

Komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił swoich kandydatów w okręgu krośnieńsko – przemyskim. Podczas konwencji w Przemyślu przedstawili oni swój program wyborczy.

Niedzielną konwecję Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu poprowadził wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w okręgu krośnieńsko – przemyskim otwiera listę. Partia zapowiada wprowadzenie ustaw, które mają zagwarantować zrównoważony rozwój kraju, a szczególnie tych obszarów – takich jak Przemyśl – które położone są z dala od centrum. PiS będzie walczył o Polskie ziemie oraz postulował zmianę konstytucji.

Andrzej Matusiewicz zapowiedział zawieszenie swojej praktyki adwokackiej jeśli otrzyma mandat posła. Swoje miejsce widzi w komisji kosntytucyjnej i śledzczej. Jego zdaniem PiS powinien zająć się wyjaśnieniem wszystkich afer, odkłamywaniem.

O dążeniu do radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości mówił Piotr Babinetz. Kandydat ten widzi również potrzebę modernizacji sieci komunikacyjnej w naszym regionie, co pozwoli Podkarpaciu na dorównanie do reszty kraju. Wsparcie powinno otrzymać również mało dostrzegalne do tej pory muzealnictwo.

Swoje miejsce w komisji edukacji widzi Witold Lechowski. Jego zdaniem, to państwo powinno przejąć finansowanie szkolnictwa, stać je na to. Pozwoliłoby to na utrzymanie nawet tych niewielkich wiejskich szkół.

Walkę o prawa pracowników i dbanie o najważniejsze kwestie związane z pracą zapowiada Anna Schmidt – Rodziewicz.