Konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam”

19 września 2014

Bank Zachodni WBK zaprasza do udziału w konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam”, w ramach którego zostanie sfinansowanych aż 305 pomysłów lokalnych społeczności. W puli nagród jest łącznie kwota 1,5 miliona złotych!

 W najbliższą sobotę (20 września) między godz. 11:00 a 16:00 w Hipermarkecie Tesco przy ul. Lwowskiej 36 w Przemyślu, Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander otworzy stoisko dla wszystkich aktywnych mieszkańców Przemyśla zainteresowanych udziałem w niecodziennym konkursie.

Projekt rusza od 20 września i potrwa do 23 listopada br. Jego celem jest aktywizacja społeczności lokalnych poprzez wsparcie finansowe najciekawszych pomysłów na bardziej przyjazne, czyste i lepiej zorganizowane osiedla, parki czy ulice. Na pomoc finansową mogą liczyć również inicjatywy związane z promocją i upamiętnianiem postaci, które wywarły pozytywny wpływ na lokalne środowisko, których dorobek jest żywy w świadomości mieszkańców albo wart przywrócenia pamięci. Wystarczy za pośrednictwem np. dowolnej fundacji, stowarzyszenia, szkoły czy domu kultury wypełnić wniosek na specjalnej stronie internetowej www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam. Zwycięzców wyłoni kapituła konkursowa.

Podczas specjalnego wydarzenia w Hipermarkecie Tesco wszyscy zainteresowani dowiedzą się, gdzie i jak złożyć wiosek o bezzwrotną dotację na realizację swoich społecznych planów, jakie pomysły mogą zgłaszać oraz co będzie brane pod uwagę przy ocenie projektów.

Masz pomysł? Chcesz się nim podzielić? Przyjdź i opisz go na specjalnej tablicy, która będzie centralnym punktem weekendowego stoiska banku. Zaproszenie skierowane jest zarówno do dzieci i do dorosłych. Każdego warto wysłuchać, każdy może mieć świetny pomysł na zmianę. Tablica – mural pomysłów na razie jest pusta, ale czeka na propozycje.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.Regulamin oraz szczegóły konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” będą dostępne na stronie www.fundacja.bzwbk.pl