Konfederacja murem za Wojciechem Bakunem.

5 września 2020

Na wczorajszej konferencji w Sejmie, liderzy Konfederacji-Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Michał Wawer, Jakub Kulesza i Jacek Wilk-odnieśli się do sprawy ujawnionego planu przejęcia władzy w Przemyślu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Grzegorz Braun uznał sprawę listu jako dalszą część tzw. afery podkarpackiej. Jak zaznaczył Braun przeciek informacji jest być może kontrolowany, ale ,,jeśli tak jest, to nie wiemy przez kogo”. Robert Winnicki porównał Prawo i Sprawiedliwość do hordy tatarskiej, która niszczy kraj i dba tylko o wykarmienie swoich żołnierzy. W jego ocenie działania PiS w Przemyślu to żenujący przykład korupcji politycznej.

Jakub Kulesza, były kolega klubowy Wojciecha Bakuna z  klubu KUKIZ’15, stwierdził, że brak wotum zaufania i nieprzyznanie absolutorium Bakunowi to część planu PiS-u, który dąży do zniszczenia lokalnego samorządowca. 

Najmocniejsza wypowiedź padła jednak z ust polityka partii KORWiN, Jacka Wilka, który powiedział, że ,,mamy do czynienia z przygotowaniem do utworzenia zorganizowanej grupy przestępczej, której celem jest obalenie funkcjonariusza publicznego w osobie prezydenta miasta”. Wilk zauważył także, że autor listu używa  terminologii mafijnej, w której najniżsi członkowie nazywani są ,,żołnierzami”. Wilk także interesował się tym, czy służby państwa, w tym ABW, posiadają informacje o sprawie.