Koncert w poświęcony Władzie Majewskiej w CK

17 października 2014

W Przemyślu odbędzie się koncert poświęcony Władzie Majewskiej „Ta co Pan buja, ta ja ze Lwowa”. Zostanie on zorganizowany w ramach Wielokulturowego Festiwalu Galicja.

W sobotę, 25 października, o godzinie 19 w Centrum Kulturalnym odbędzie się koncert z cyklu Lwowska Fala poświęcony Władzie Majewskiej. W programie znajdą się piosenki Mariana Hemara i Wiktora Budzyńskiego w wykonaniu Ewy Makomaskiej i Wojciecha Machnickiego.

Koncert „Ta co Pan buja, ta ja ze Lwowa” realizowany jest przez artystów Grupy Bagatela 15 na zamówienie Muzeum Literatury w Warszawie. Postać Włady Majewskiej wspomina jej przyjaciel Zbigniew Rymarz. Włada Majewska, to polska dziennikarka radiowa, aktorka, pieśniarka i działaczka emigracyjna. Pracowała w lwowskiej rozgłośni Polskiego Radia. Występowała od 1932 r wraz z zespołem Szczepcia i Tońka w „Wesołej Lwowskiej Fali” Wiktora Budzyńskiego. Podczas II wojny światowej Majewska wystąpiła ponad 800 razy dla polskiego wojska. Od lat 50 przez prawie 30 lat prowadziła londyńskie biuro Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W roku 2005 została uhonorowana Diamentowym Mikrofonem z okazji 80- lecia Polskiego Radia.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Dziedzictwo im. Chone Shmeruka w Warszawie, a współorganizatorem Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w CK oraz w sklepie Musicland.