Koncert „Przemyskie retro” z udziałem śpiewaków operowych na scenie Zamku Kazimierzowskiego [Galeria zdjęć]

26 listopada 2015

Zakończono projekt Eden sztuki „Od juniora do seniora”. Jego ostatnim elementem był koncert „Przemyskie retro”.

Koncert „Przemyskie retro”, który odbył się 22 listopada, na scenie Zamku Kazimierzowskiego był ostatnim elementem projektu Eden sztuki „Od juniora do seniora”. Miał on „wskrzesić” śpiewaków muzycznego środowiska Przemyśla, którzy zajmowali znaczące miejsce w wokalistyce polskiej okresu przedwojennego i po II wojnie światowej.

Utwory z repertuaru Barbary Kostrzewskiej, Zoffi Charłamowicz-Chwojki, Piotra Wołoszyna na nowo wykonali: Renata Johnson-Wojtowicz (sopran), Natalia Cieślachowska (sopran), Kamil Kaznowski ( bas – baryton ), Kamil Serefon (fortepian). Sylwetki wszystkich artystów, zarówno tych dawnych jaki współczesnych przybliżał prowadzący koncert Łukasz Rusin.

Eden sztuki „Od juniora do seniora” to projekt, który trwał od 18 września do 22 listopada. Był on swoistym mostem pokoleniowym. Biorący w nim udział seniorzy i juniorzy wymieniali się wiedzą i umiejętnościami. Projekt obalał stereotypy i uzupełniał brak naturalnych przestrzeni do kontaktów międzypokoleniowych. W jego ramach odbywały się koncerty, przedstawienia teatralne, konkursy, wystawy, warsztaty.

Niedzielny koncert był również okazją do wręczenia w ramach podziękowań dyplomów, tym którzy pomogli i wsparli przy realizacji projektu.

fot. Marian Gdula

no images were found