Kolizja na jednym z przemyskich skrzyżowań. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

11 grudnia 2017

Sprawca kolizji miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w dniu 7 grudnia, przed godz. 17. Kierujący osobowym renaultem scenic 45-letni mieszkaniec Przemyśla zatrzymał się na skrzyżowaniu przed skrętem na ul. Lelewela, wówczas w tył jego pojazdu uderzył osobowy opel. Kierujący wraz z pasażerką wysiedli z pojazdu sprawdzić, co się stało. W trakcie rozmowy z kierowcą opla wyczuli od niego silną woń alkoholu i bezzwłocznie powiadomili policję.

Sprawcą zdarzenia okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Mężczyzna wielokrotnie zmieniał wersję zdarzenia twierdząc, że samochodem kierował jego brat, a później oświadczył, że siostra. Ponadto stwierdził, że nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu cofnięte.

Mężczyzna nie stosował się do wydawanych poleceń, stawiał opór, wyrywając się i szarpiąc. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przesłuchany. Za swój czyn odpowie przed sądem.