Kolejny starzec z powiatu przemyskiego został oszukany

9 czerwca 2016

82-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego chciał pomóc, a został oszukany. Mężczyzna stracił 3 tys. zł.

We wtorek, 7 czerwca, w Przemyślu, do starszego pana udającego się do przychodni lekarskiej podszedł dobrze ubrany mężczyzna i łamaną polszczyzną zapytał o drogę do szpitala. 82 -latek wyraził chęć pomocy, gdy wsiadł do samochodu mężczyzny, po chwili dołączyła do nich kobieta, podająca się za partnera kierowcy.

Podczas drogi do szpitala mężczyzna opowiedział przemyślanowi, że w placówce tej przebywa ich krewny, który potrzebuje pieniędzy na zabieg, a oni posiadają jedynie dolary, których szpital nie przyjmie. Na potwierdzenie tych słów mężczyzna pokazał saszetkę z plikiem pieniędzy.

Para zapytała 82 -latka, czy pod zastaw dolarów nie pożyczyłby im polskich pieniędzy. Starszy pan oświadczył, że nie posiada przy sobie takiej kwoty, ale ma ją w domu.

Oszuści podwieźli mężczyznę do jego domu i tam w zamian za saszetkę z pieniędzmi wzięli od niego 3 tys. zł, a następnie odjechali. Wówczas okazało się, że w saszetce zamiast pieniędzy znajdują się chusteczki higieniczne.

Poszkodowany mężczyzna o zdarzeniu poinformował policję. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości oszustów i ich zatrzymania.