Święto szkoły obchodził Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu

8 czerwca 2016

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu obchodził Święto Szkoły, związane z nadaniem szkole 23 lata temu imienia ,,Orląt Lwowskich”. To dzień, w którym uczniowie, rodzice oraz nauczyciele uczestniczą w różnorodnych przedsięwzięciach o charakterze sportowym oraz dydaktycznym.

Tegoroczne święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, następnie obchody na terenie szkoły rozpoczęły się od występu słowno – muzycznego ,,Wierność pamięci”. W międzyczasie na boisku szkolnym rozpoczynał się cykliczny bieg sztafetowy ,,Szesnastki”, w którym rywalizowały sztafety dziewcząt i chłopców ze wszystkich etapów edukacyjnych. Uczniowie mogli także sprawdzić swoje siły na rowerowym oraz sprawnościowo-zwinnościowym torze przeszkód, a w szkolnej szatni umiejętności strzeleckie.

Czytelnia była miejscem, gdzie można było obejrzeć wystawę pt. ,,Gdzie przeszłość łączy się z wiecznością”, której tematem była sztuka, która nie zna ram czasowych, nie ma także ograniczeń form i ekspresji wypowiedzi. Można było obejrzeć przepiękne reprodukcje dzieł dawnych polskich mistrzów na czele z Matejką i Wyspiańskim oraz artystów związanych z Podkarpaciem: Stoińskim i Beksińskim. Jednocześnie zaprezentowano prace plastyczne uczniów SP nr 16 i Gimnazjum nr 4 inspirowane kontaktem ze sztuką pod hasłem: ,,magia sztuki, czyli co komu w duszy gra”.

Kolejną imprezą, która rokrocznie odbywa się podczas święta szkoły, jest Gimnazjada, czyli rywalizacja uczniów klas pierwszych gimnazjum. W tym roku odbywała się ona pod hasłem „Kronika sportowa – festiwal gier dawnych”, a miała ona na celu przypomnienie gier i zabaw, w które bawili się dziadkowie i rodzice. Pierwszoklasiści musieli pokonać przygotowane przez Samorząd Uczniowski konkurencje, do których należały: skakanie na skakance, gra w gumę, kręcenie hula-hop, zabawa w ringo oraz sztole. Okazało się, że wymienione zabawy nie były wcale takie łatwe, wymagały bowiem wiele sprytu i opanowania.

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej również mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych i atrakcyjnych imprezach oraz zabawach. Obejrzeli ciekawe przedstawienie pt. ,,Wróżki”, bawili się wesoło na wielkich, dmuchanych zjeżdżalniach i zajadali popcornem.

Kulminacyjnym punktem popołudniowego programu było uroczyste, oficjalne otwarcie oraz poświęcenie wymarzonego, kolorowego „Placu zabaw z siłownią i ścianką wspinaczkową na świeżym powietrzu” – obiektu wybudowanego na terenie szkoły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla 2015 roku.

Uroczyste świętowanie zakończył towarzyski turniej piłki nożnej.