Kolejny incydent w przemyskim supermarkecie. Przemyślanin groził nożem ochroniarzowi

18 marca 2017

62 -latek przy użyciu noża groził pracownikowi ochrony w jednym z supermarketów w Przemyślu. Sprawca usłyszał zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

W środę po godz. 17, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o ujętym na kradzieży sklepowej agresywnym mężczyźnie. W trakcie kontroli wykonywanej przez pracownika ochrony sklepu 62 -latek wyciągnął nóż i groził mu pozbawieniem życia. Pracownik sklepu zachował zimną krew, odskoczył i drzwiami przytrzasnął rękę awanturnika, po czym wezwał na miejsce policyjny patrol.

Sprawca w trakcie interwencji był agresywny, wulgarny i nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie.
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego kierowania gróźb karalnych. Prokurator na wniosek przemyskich policjantów zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.