Kolejni przyjezdni z banknotami do gry planszowej na polskiej granicy

18 lutego 2018

Kolejni cudzoziemcy posłużyli się na granicy banknotami do gier planszowych. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Budomierzu.

W dniu 14 lutego, 24 – letni obywatel Mołdowy wjeżdżając do Polski okazał funkcjonariuszowi SG, 14 banknotów o nominale 100 euro. Pieniądze tylko przypominały wyglądem oryginalną walutę, widniał na nich wyraźny napis, że nie mogą one stanowić środków płatniczych.

Dwa dni wcześniej również na przejściu granicznym w Budomierzu miał miejsce podobny przypadek. 35 – letni Ukrainiec posłużył się 1 banknotem imitującym oryginalny o nominale 100 euro.

Okazane na granicy pieniądze miały stanowić środki finansowe na pobyt w Polsce, których posiadanie jest sprawdzane podczas wjazdu cudzoziemców na teren Polski.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut  usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Ponadto cudzoziemcy oprócz zarzutów karnych otrzymali również decyzję administracyjną o odmowie wjazdu na teren Polski i wrócili na Ukrainę.