„Dzień dobry. My z wodociągów.” Przemyska policja ostrzega przed oszustami

11 maja 2017

Przemyska policja ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników wodociągów. 89 -letnia mieszkanka Przemyśla nie zachowała należytej ostrożności i utraciła ponad 2 tys. zł.

W minioną środę około godz. 10.30, 89-letnia kobieta wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę i kobietę – oboje w wieku około 30 lat – którzy zadzwonili do jej drzwi podając się za pracowników wodociągów i informując o rzekomej awarii. Sprawcy zaczęli sprawdzać rury i puszczać wodę. Następnie kobieta oświadczyła, że za tą awarię należy się mieszkance Przemyśla odszkodowanie i wyciągnęła pieniądze, ale mając tylko banknoty o wyższym nominale poprosiła właścicielkę mieszkania o rozmienienie pieniędzy. Tym samym poszkodowana zdradziła, gdzie przechowuje portfel i pieniądze. Następnie pod pretekstem spuszczenia wody z rur, sprawczyni wyprowadziła 89 -latkę do kuchni, a w tym czasie mężczyzna ukradł ponad 2 tys. złotych.

Policjanci ostrzegają! Oszuści wciąż doskonalą swoje metody w oszukiwaniu starszych osób. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych bliskich oraz znajomych o tym, że w przypadku rozmów telefonicznych z nieznajomymi, czy osobistych wizyt, muszą być bardzo czujni i ostrożni. Oszuści mogą podawać się za policjantów, pracowników administracji, gazowni czy wodociągów. Jeśli ktoś twierdzi, że jest pracownikiem instytucji, starajmy się taką osobę wylegitymować i spisać jej dane. Jeśli nadal mamy jakieś wątpliwości zadzwońmy na Policję pod numer 997.