Kolejna duża inwestycja w strefie ekonomicznej w Orłach. 85 osób znajdzie tam pracę. W przemyskiej nadal spokój i cisza

7 kwietnia 2015

W gminie Orły powstanie zakład produkujący soki owocowe i warzywne. To już trzeci inwestor w podprzemyskiej strefie ekonomicznej.

Spółka Datra z Bielska-Białej, to inwestor, który w gminie Orły zbuduje zakład produkujący soki owocowe i warzywne. Surowce do produkcji soków dystrybuowanych do UE i USA będą skupowane od miejscowych producentów. W firmie znajdzie zatrudnienie 85 osób.

Pierwszy etap inwestycji zakończy się do końca roku 2016, a od decyzji administracyjnych zależeć będzie kiedy zakład rozpocznie produkcję. Datra zainwestuje tutaj 104 mln zł.

Spółka Datra, to już trzecia firma, która inwestuje w tej podstrefie, poprzednie, to Wipasz z Olsztyna oraz miejscowy Kaw-Met.

My,  natomiast wciąż czekamy na poruszenie w strefie przemyskiej. Od kilku dni została uruchomiona druga nitka obwodnicy, prowadząca bezpośrednio do terenów strefy. Terenów, przypomnijmy uzbrojonych i prawnie przygotowanych do potencjalnych inwestycji. Dlatego z niecierpliwością czekamy na pozytywne wieści. Nie ma dziś ważniejszych spraw dla Przemyśla, niż tworzenie w nim nowych miejsc pracy.