„Kocham Polskę od pokoleń” akcja Młodzieży Wszechpolskiej na Rynku przemyskim

18 lutego 2016

Młodzież Wszechpolska promuje patriotyzm. Na przemyskim Rynku przeprowadzili akcję „Kocham Polskę od pokoleń”.

W minioną niedzielę, na przemyskim Rynku działacze Młodzieży Wszechpolskiej mieszkańcom naszego miasta rozdawali plakaty promujące akcję „Kocham Polskę”. Jej tegoroczne hasło, to „Kocham Polskę od pokoleń”.

Głównym zadaniem tej akcji jest promocja patriotyzmu w dniu 14 lutego – mówi prezes przemyskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej Tomasz Hadała – Nasz patriotyzm na przestrzeni dziejów był okraszony wieloma negatywnymi, bolesnymi akcentami, ale poprzez takie akcje chcemy też pokazać pozytywną, radosną jego stronę. Tegoroczny plakat nawiązuje do przekazywania patriotyzmu z pokolenia na pokolenie.

Na plakacie widnieje zdjęcie Marii Mireckiej – Loryś, która 7 lutego skończyła 100 lat, w 1937 roku dołączyła do Młodzieży Wszechpolskiej we Lwowie i do dziś aktywnie działa na polu narodowym oraz młodej dziewczyny Emilii Ziarko z rzeszowskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej, która działa w nim od niedawna.

Mimo iż zarówno pani Maria jak i Emilia urodziły się w różnych czasach, to łączy je ta sama wartość, to samo przywiązanie i miłość do Ojczyzny – dodaje T.Hadała.

Prowadzone akcje Młodzieży Wszechpolskiej, takie jak ta niedzielna mają również poprawić wizerunek ugrupowania, który różnie jest przedstawiany w mediach zdaniem jego działaczki Anny Strycharskiej. Przez osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej nasz wizerunek był nieco źle przedstawiany – mówi A.Strycharska – Często jesteśmy brani za bandytów i właśnie przez takie akcje jak ta, poprzez prowadzone przez nas zbiórki, przez udział w pielgrzymkach chcemy pokazać, że wcale tak nie jest.

Akcja „Kocham Polskę” Młodzieży Wszechpolskiej prowadzona jest obecnie w 100 miastach, w Przemyślu po raz trzeci.