Klub Futbolu Amerykańskiego Young Bears zorganizował obóz treningowy

31 maja 2016

W dnia 28-29 maja w Żurawicy odbył się obóz treningowy zorganizowany przez Klub Futbolu Amerykańskiego Young Bears, w którym wzięło udział blisko 50 zawodników oraz 15 trenerów, w tym specjalni goście ze Stanów Zjednoczonych.

W obozie oprócz miejscowych wzięli również udział zawodnicy Kraków Kings, brązowi medaliści ostatnich Mistrzostw Polski.

Podobnie jak przed rokiem, również w tym sezonie z Królami spotkamy się w rundzie zasadniczej w tej samej dywizji. Rywalizujemy na boisku o awans, ale przed sezonem postanowiliśmy zacieśnić współpracę na poziomie szkolenia. Przez dwa dni z naszymi młodymi zawodnikami pracowało 15 trenerów, w tym trzech Reprezentantów Polski , oraz nasi specjalni goście z Southeastern Oklahoma State University – komentuje Bartosz Wardęga, prezes Bears.

W sobotę na obiekcie Żurawianki odbyły się dwa treningi pozycyjne, w których zawodnicy pracowali nad indywidualnymi technikami. Natomiast w niedzielę odbył się mecz kontrolny, w którym nieoczekiwanie lepsi okazali się gospodarze. Młode Niedźwiedzie zwyciężyły 28:26.

Cieszę się, że mieliśmy możliwość trenować z jedną z najlepszych młodzieżowych drużyn w Polsce. Wiedza przekazana przez amerykańskich i polskich trenerów przyczyni się do rozwoju naszej sekcji- zapowiada Wardęga.

Obóz odbył się dzięki pomocy Wójta Gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego, Jana Semków dyrektora Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy oraz Ludowego Klubu Sportowego Żurawianka.