Kilkoro Przemyślan oszukanych przez fałszywego sprzedawcę auta

23 stycznia 2017

Chcieli kupić samochód, a zostali oszukani. Do przemyskiej komendy zgłosiło się już 7 osób.

Od 17 stycznia do przemyskiej komendy zgłosiło się 7 osób z woj. podkarpackiego i mazowieckiego, które zostały oszukane podczas internetowych zakupów. Wszyscy oni byli zainteresowani kupnem samochodu osobowego marki Volkswagen Polo, w cenie 8700 złotych.

Fałszywy sprzedawca zażądał od zainteresowanych przedpłaty i w ten sposób nabrał ok. 20 osób. Każda z nich wpłaciła na jego konto od 300-1000 złotych zaliczki. Sprawca wykorzystał krążące w sieci zdjęcie samochodu przygotowanego do sprzedaży.
Wszyscy pokrzywdzeni byli ze sprawcą w kontakcie telefonicznym. Każdy z nich słyszał zapewnienie, że dzięki zaliczce ma zarezerwowany samochód, a tym samym każdy utwierdzał się w przekonaniu, że jest jedynym kupującym.

Sprawca umówił jednego dnia, w jednym miejscu przy ul. Akacjowej 11 w Przemyślu wszystkich zainteresowanych kupnem osobówki. Wielkie było ich zdziwienie, gdy spotkali się na ul. Akacjowej szukając numeru, który nie istnieje. Po przybyciu w wyznaczone miejsce spotkania kupujący zorientowali się, że zostali oszukani. Zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, gdzie złożyli zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przemyskiej komendy prowadzący postępowanie oszacowali, że pokrzywdzonych jest już ok. 20 osób, a może być zdecydowanie więcej. Pojazd rzeczywiście był wystawiony do sprzedaży, przez mieszkańca powiatu przemyskiego, tylko że trzy lata temu i został sprzedany obywatelowi Białorusi.