Kilkadziesiąt jednorękich bandytów przechwyconych przez przemyskich celników i policjantów

2 grudnia 2016

Funkcjonariusze Urzędu Celnego oraz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu przechwycili 76 „jednorękich bandytów”. Maszyny służyły do nielegalnego urządzania gier hazardowych.

W listopadzie funkcjonariusze Służby Celnej i Policji prowadzili wzmożone działania kontrolne w zakresie zwalczania nielegalnych automatów do gier hazardowych w Przemyślu. Podczas akcji wzięto pod lupę 23 lokalizacje na terenie miasta. W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano łącznie 76 urządzeń, działających wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych.

Jednoręcy bandyci” trafili do magazynu Służby Celnej. Dalsze postępowanie w stosunku do 5 firm organizujących ten proceder na terenie Przemyśla prowadzi Urząd Celny w Przemyślu.

Od początku tego roku funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu przeprowadzili na terenie woj. podkarpackiego blisko 300 kontroli, podczas których zatrzymali ponad 1100 automatów do gier.

Często dostęp do tego typu lokali jest utrudniony, pilnie strzeżony przez monitoring. Klienci identyfikowani są przez kamery instalowane przy drzwiach i wpuszczani indywidualnie do środka.

Urządzającym i prowadzącym nielegalne gry na automatach grożą poważne konsekwencje zarówno karne, jak i administracyjne. Karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach.