Kapliczka zagraża bezpieczeństwu na drodze. Kto weźmie za nią odpowiedzialność? [zdjęcia]

14 stycznia 2015

Przy ulicy Obozowej stoi kapliczka, której stan zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Od kilku lat mieszkańcy interweniują o jej renowację, ale wciąż bezskutecznie.

Kapliczka mieszcząca się przy ulicy Obozowej, na wzniesieniu ze względu na swój stan zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. W podstawie kapliczki wytworzyły się szczeliny, które zmniejszają jej stabilizację i mogą doprowadzić do zawalenia się jej.

Od kilku lat mieszkańcy okolicy interweniują o jej remont, ale wciąż bezskutecznie. Jak się dowiedzieliśmy kapliczka znajduje się na terenie firmy, która jeszcze w roku 2011 otrzymała od Nadzoru Budowlanego nakaz zajęcia się tą sprawą. W roku 2013 interweniował również ówczesny zastępca prezydenta Przemyśla Wojciech Błachowicz, a w raz z początkiem tego roku radny Maciej Kamiński.

Jak udało nam się ustalić w chwili obecnej nie można zlokalizować miejsca pobytu właściciela terenu, na której znajduje się kapliczka. Aby mogła ją wyremontować inna osoba, najpierw właściciel gruntu musiałby wydzielić ten fragment ziemi, na której się ona znajduje i przekazać go tej osobie. Ponadto sam Nadzór Budowlany nie może przeprowadzić tego remontu ze względu na brak środków finansowych, chociaż w tym przypadku wystarczyłyby przecież niewielkie fundusze umożliwiające wykonanie nowego podmurowania.

Tak więc kapliczka jak straszyła zawaleniem tak dalej straszyć będzie. A jedynym zabezpieczeniem jest wyłączenie z ruchu kawałka drogi.

Anna Fortuna

Fot. Piotr Gdula