Kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda w Przemyślu

19 stycznia 2015

Kandydat PiS na prezydenta RP Andrzej Duda przybył z wizytą do Przemyśla. Podczas spotkania z dziennikarzami skrytykował ustawę Ewy Kopacz dotyczącą górnictwa.

W sobotę, z wizytą w Przemyślu przebywał kandydat PiS na prezydenta RP Andrzej Duda. Podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się on do ustawy rządowej dotyczącej górnictwa. Kandydat na prezydenta skrytykował projekt Ewy Kopacz, sposób jego przygotowania, bez konsultacji społecznych, bez dialogu i błyskawiczny czas procedowania. Zdaniem Dudy projekt ten w żadnym wypadku nie ma na celu restrukturyzacji polskiego górnictwa, a zwyczajnie jego likwidację.

Andrzej Duda nie ukrywa, że liczy iż w momencie przejścia tej ustawy i uchwalenia jej w obecnej postaci prezydent RP Komorowski jej nie podpisze i skieruje do ponownego rozpatrzenia.

Proponowana ustawa Ewy Kopacz, to zły sygnał nie tylko dla górnictwa, ale i również dla całego kraju. Jest to polityka sprzeczna z UE, w której mówi się o reindustralizacji i odbudowie europejskiego przemysłu oraz tworzeniu nowych miejsc pracy, tymczasem nasz rząd zamiast tworzyć miejsca pracy likwiduje je.