Już w piątek Castle Party w Wiosce Fantasy

25 maja 2016

Stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl kontynuuje cykl imprez muzycznych w nietypowych miejscach Przemyśla i okolic. Były już imprezy pod mostem Orląt Przemyskich i na tarasie Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Teraz czas na Wioskę Fantasy.

W piątkowy wieczór (27 maja), od 19.00 do północy, zamczysko w zainscenizowanym, średniowiecznym grodzie w Kuńkowcach będzie areną Castle Party. Impreza w rytmach muzyki elektronicznej wzbogacona będzie o dźwięk żywych instrumentów! Na saksofonie zagra genialnie improwizujący i interpretujący muzykę Władysław Wiater, na banjo – Tommy Wozniak – kowboj z Wioski Fantasy, wstawki wokalne zaprezentuje Paulina Błachut. Za konsoletą najlepsi didżeje w tej części Polski z rezydentami kultowych, nieistniejących już przemyskich klubów Forteca i Tunel na czele.

Castle Party to kontynuacja imprez San Night pod mostem w Przemyślu i Roof Party na tarasie Muzeum – wyjaśnia Rafał „Bleiz” Błachut, didżej i pomysłodawca cyklu imprez, organizowanych przez stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl. – Chcemy popularyzować dobrą, ambitną muzykę klubową, a przy okazji poszerzać ofertę kulturalną miasta. Mamy bowiem wrażenie, że publiczne instytucje kultury nie zaspokajają potrzeb młodych  ludzi. Chcemy też promować w ten sposób już istniejące, jak i nowo powstające miejsca, atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Przemyśla. Dlatego kolejna impreza prawdopodobnie już na początku wakacji, na piasku i nowej plaży pod Przemyślem – zapowiada Rafał Błachut.

Organizatorzy zachęcają zainteresowanych do skorzystania z busów, bowiem w okolicy Wioski Fantasy jest bardzo niewiele miejsc do parkowania. Bezpłatny bus w stronę Kuńkowiec odjedzie w piątek o 18.30 z ulicy Czarnieckiego w Przemyślu (przystanek Eurobusu). Zakończy kurs w Kuńkowcach, przy skręcie w stromą drogę prowadzącą do Wioski Fantasy (następnie trzeba będzie podejść w górę ok. 400 metrów). Powrót busem z Kuńkowiec do Przemyśla o 23.30. W razie większego zainteresowania komunikacją busową, odbędą się kolejne kursy (w mniej więcej półgodzinnych odstępach czasu). Podróżując kolejnymi kursami trzeba będzie już zakupić bilet, ale ten wydatek organizatorzy zrekompensują bezpłatną wejściówką na Castle Party.