Już po raz czwarty zagości u nas „Przemyskie Święto Ulic”

3 września 2015

W dniach 12-13 września odbędzie się „Przemyskie Święto Ulic”. Będzie to już czwarta edycja tej imprezy, która ma na celu promowanie kupiectwa na ulicach sąsiadujących z Rynkiem Starego Miasta, a także integrację tamtejszych przedsiębiorców.

„Przemyskie Święto Ulic” zagości w naszym mieście już po raz czwarty. Ma ono na celu, jak mówi dyrektor tegorocznej edycji Mateusz Rybienik przede wszystkim pobudzenie ruchu na ulicy Kazimierzowskiej, Franciszkańskiej, a także wszystkich bocznych uliczkach. Pobudzenie ruchu wśród kupców, przywrócenie dawnych tradycji kupieckich jakie tu obowiązywały, a także dobrą zabawę. Święto to z roku na rok co raz bardziej się rozrasta, coraz więcej osób przyłącza się do jego organizacji, nie brak mu atrakcji.

Chcemy zaprezentować mieszkańcom miasta Przemyśla i regionu jak te ulice się zmieniają –mówi Robert Bal z Regii Civitas jednego z organizatorów imprezy. Ulica Kazimierzowska zaczyna żyć o czym przekonuje przedsiębiorca, Jana Teuchmana, właściciel cukierni „Fiore” jest to impreza, która wnosi bardzo dużo ciepłego nastroju, dużo zainteresowanych jest tym co tu się dzieje i w podświadomościach ulica ta pozostaje jako ulica ciekawa. Można zauważyć na co dzień, że ta ulica zaczyna żyć, jeszcze kilka lat temu tego nie było. Aby jeszcze bardziej poprawić jej wizerunek i zachęcić do jej odwiedzania J.Teuchman wychodzi z propozycją do tutejszych właścicieli sklepów by wspólnie np.: również robić świąteczne dekoracje.

Sobotnia część imprezy rozpocznie się o godzinie 9 od turnieju Streetball. Ten dzień będzie oscylował wokół kultury hip-hop, prowadzone będą warsztaty taneczne breakdance i dancehall, rozmowy z artystami, pokaz sztuki graffiti oraz koncerty. Na scenie wystąpią: Mlyo&SNM, Zeamsone, Wiśnia, Szkoła Tańca Unique Street Artist, Mart Binol, Katerowy, Kazen/Żołnierz/Kręcioł, EROES, Bobek BZR, a gwiazdą wieczoru będzie Dwa Sławy. W sobotę również zostanie otwarta wystawa fotografii podróżnika Piotra Michalskiego.

W niedzielę, ulicami miasta przejdzie korowód królewski. Podczas wieczornych koncertów usłyszymy Cztery Kilo Obywatela, Aleksandrę Mielcarek, Reggae Gang System. Gwiazdami tego dnia będzie Michael Jackson, Elvis Presley, Freddie Mercury.

Na mieszkańców podczas tych dwóch dni czekają również konkursy : dla dzieci na najładniejszą koronę królewską ( należy ją przynieś w niedz. do godz.16 do stoiska MDK ) – do wygrania tablet ufundowany przez Infores, dla mieszkańców na najładniej przystrojone okno lub balkon – karta podarunkowa o wartości 500 zł, ufundowana przez Kazar, na najładniejszą witrynę sklepową – mikrofalówka, ufundowana przez VideoTomex 2.

Organizatorami „Przemyskiego Święta Ulic” są : Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas, Mateusz Rybienik, Kamil Niklewicz, a przyłączają się : Urząd Miasta, Centrum Kulturalne ZAMEK, stowarzyszenia, firmy oraz kupcy.