Już od jutra Przemyślanie będą mogli korzystać z kładki pieszo – rowerowej

29 października 2015

Już od jutra mieszkańcy Przemyśla będą mogli korzystać z kładki pieszo – rowerowej. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz.9.

Już jutro o godz.9 marszałek województwa Władysław Ortyl wraz z prezydentem Robertem Chomą dokonają symbolicznego otwarcia kładki pieszo – rowerowej w Przemyślu. Obiekt został wybudowany w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”. Zakres prac obejmował budowę 138-metrowej podwieszanej kładki z drewna klejonego wraz z dojazdami oraz miejsce obsługi rowerzystów, które zostało zlokalizowane w sąsiedztwie kładki od strony Wybrzeża Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, mający blisko 2000 km długości, będzie najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Szlak rowerowy w województwie podkarpackim (460 km ) biegnie od granicy z województwem lubelskim w miejscowości Podlesina (gmina Narol) przez Horyniec Zdrój, Przemyśl, Dynów, Rzeszów,Łańcut,Leżajsk,Ulanów aż do granicy
z województwem świętokrzyskim w miejscowości Trześń (gmina Gorzyce).