Jesteś uczniem i interesujesz się informatyką – konferencja dla Ciebie

16 września 2014

W dniu 17 września w Rzeszowie odbędzie się konferencja „Spotkanie z mistrzami informatyki”. Do udziału w niej zaprasza się uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych informatyką.

W środę, 17 września, o godz.10 w auli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się konferencja „Spotkanie z mistrzami informatyki”. Jest ona skierowana do uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanych informatyką, programowaniem oraz udziałem w konkursach i olimpiadach informatycznych.

Spotkanie, to rozpoczyna cykl zajęć Olimpijskiej Informatycznej Szkoły Internetowej oraz Olimpijskich Kółek Informatycznych, które będą organizowane w województwie podkarpackim. Program ten ma na celu umożliwić rozwój wszystkim uzdolnionym informatycznie uczniom.

Udział w konferencji weźmie prof. dr hab Krzysztof Diks z UW oraz Karol Farbiś – zwycięzca polskiej Olimpiady Informatycznej, zdobywca złotego medalu na światowej OI.

Organizatorami konferencji jest Fundacja Rozwoju Edukacji, Instytut Informatyki UW oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Projekt wspierany jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.