Jechał w Orłach po pijaku. Dwaj kierowy odebrali mu kluczyki

21 czerwca 2017

Dwóch kierowców zareagowało widząc opla, którego tor jazdy wskazywał, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 3,6 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 19 czerwca, przed godz. 18 policjanci z wydziału ruchu drogowego przemyskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, że na odcinku drogi Orły – Przemyśl porusza się kierujący oplem astrą, który może być w stanie nietrzeźwości. Na ul. Monte Cassino świadkowie udaremnili dalszą jazdę kierującemu zabierając mu kluczyki.

Za kierownicą opla siedział 39-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który miał 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył, że wiózł teściową do szpitala.

39-latek został przewieziony do komendy w Przemyślu, gdzie zatrzymano mu prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Pojazd został przekazany rodzinie, a mężczyzna po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Przemyślu.