Jarmark Wielkanocny w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej [Galeria zdjęć]

24 marca 2016

W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej po raz pierwszy zorganizowano Jarmark Wielkanocny. Była to okazja aby najciekawsi twórcy z Podkarpacia zaprezentowali swoją sztukę ludową.

W sobotę, 19 marca najciekawsi twórcy z Podkarpacia podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej zaprezentowali swoje wyroby artystyczne. Wśród wystawionych prac znalazło się rzemiosło i rękodzieło artystyczne – biżuteria huculska i łemkowska, ceramika, kafle huculskie, koszulki z wydrukami linorytu. Dla najmłodszych zaś przygotowano warsztaty plastyczne.

Jarmark był okazją by pokazać, to co dobre w naszym regionie, sztukę ludową, ale od tej strony prawdziwej, nie udawanej, jak najdalszej od komercji. Ten rodzaj twórczości cały czas żyje i wciąż jest na niego zapotrzebowanie, jednej strony samych twórców, którzy w swoich pracach dają upust swojej artystycznej duszy, a z drugiej strony osób nabywających ich prace.

Większość z wystawców, którzy wzięli udział w Jarmarku Wielkanocnym, to absolwenci Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Anna Fortuna

no images were found