Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Urzędzie Miejskim [Galeria zdjęć]

29 sierpnia 2016

W Urzędzie Miejskim odbyła się uroczysta narada inaugurująca rok szkolny 2016/2017. Podczas spotkania 29 nauczycieli odebrała akty mianowania.

Podczas piątkowej narady inaugurującej rok szkolny 2016/2017 wręczono podziękowania dyrektorom kończącym pełnienie funkcji, zaś nowi dyrektorzy odebrali akty powierzenia stanowiska. Była to również okazja do przekazania aktów powierzenia funkcji doradcy metodycznego. W tym dniu także 29 nauczycielom wręczono akty mianowania.

Życzę dobrego roku szkolnego, dobrego dla państwa i dobrego dla szkół i uczniów, którymi będą państwo zarządzać. Życzę także dobrych relacji z nami jako samorządem – powiedział podczas inauguracji prezydent Robert Choma.

Wraz z nowym rokiem szkolnym opieką w przedszkolach miejskich objętych zostanie około 1 300 dzieci, w 54 oddziałach. Naukę w klasie I szkoły podstawowej rozpocznie ok 300 dzieci, w 14 oddziałach. W 19 oddziałach klas I gimnazjum uczyć się będzie ponad 500 uczniów. W szkołach ponadgimnazjalnych funkcjonować będą 33 oddziały, w których naukę rozpocznie ponad tysiąc uczniów. Dodatkowe dwa oddziały na wniosek rodziców utworzone zostaną SOSW nr 3.

W zbliżającym się nowym roku szkolnym łącznie do wszystkich oddziałów przedszkoli i szkół uczęszczać będzie około 10,5 tys. uczniów. Zatrudnienie wyniesie ponad 1200 etatów nauczycielskich i około 400 etatów pracowników administracji i obsługi.

Od 1 czerwca 2016 r. wzrosła dotacja dla przedszkoli niepublicznych. Zwiększeniu o 100 % uległy dodatki motywacyjne dla dyrektorów jednostek oświatowych, a także przeznaczono dodatkowe środki na dodatki dla nauczycieli.

Zgodnie z wcześniejszą decyzją w Przemyślu przestało funkcjonować Gimnazjum nr 2. Dzięki współpracy z dyrektorami jednostek oświatowych udało się zapewnić pracę 9 z 11 nauczycieli tej placówki. W stosunku do 2 nauczycieli wciąż podejmowane są próby znalezienia zatrudnienia. Zapewniono również pracę pracownikom administracji i obsługi.

Szkoła to nie jest hala produkcyjna, to musi być warsztat, który szyje na miarę każdego ucznia, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych talentów. Dlatego tak wielka rola jest dyrektorów szkół. Państwo jesteście moderatorami, animatorami tego co się dzieje w szkole, jesteście przewodnikami nie tylko dla uczniów, ale i dla grona pedagogicznego – mówił poseł na Sejm RP Marek Rząsa – Życzę wszystkim państwu, tym którzy dalej kontynuują swoją misję, a także tym, którzy się jej dzisiaj podejmują samych sukcesów, aby za rok o tej samej porze pan prezydent mógł odczytać bardzo dobre wyniki egzaminów.

Anna Fortuna

no images were found