Inauguracja „Jesieni Artystycznej na Zamku” [zdjęcia]

8 października 2018

28 września miała miejsce inauguracja „Jesieni Artystycznej na Zamku” – GALA OPEROWO-OPERETKOWA w wyk. Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble.

Tegoroczną „Artystyczną Jesień na Zamku” – organizowaną od wielu lat przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – rozpoczęła Gala Operowo-Operetkowa w wykonaniu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble w składzie: Agnieszka Drożdżewska – sopran, Anna Wilczyńska – sopran, Izabela Strzelecka – mezzosopran, Marcin Kotarba – tenor, Ivo Michl – baryton, Leszek Solarski – bas, Przemysław Winnicki – fortepian.

Po niezwykle entuzjastycznym i gorącym przyjęciu przez zamkową publiczność marcowego koncertu „Opera in Love” artyści zespołu z Pragi, Krakowa i Poznania powrócili na Zamek z kolejnym wspaniałym programem. Wyjątkowa – otwierająca cieszący się dużym uznaniem cykl – Gala Operowo-Operetkowa to przebojowe czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe i popularne piosenki oprawione barwnym komentarzem. Niezapomniany koncert był niepowtarzalną podróżą muzyczną, pełną emocji i wzruszeń. W trakcie spektaklu zabrzmiały najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata”, „Carmen”, „Opowieści Hoffmanna”, „Don Giovanni”, „Lakmé”, „Straszny dwór” i wielu innych.

Publiczność zachwycona była najpopularniejszymi kompozycjami operetkowymi i ukrytym w nich czarem dawnego Wiednia. Nie zabrakło także odrobiny lżejszego repertuaru i wirtuozowskich popisów pianistycznych. Całości dopełniło barwne słowo wiążące, które dodało całemu spektaklowi lekkości i uroku. Była to wspaniała operowa uczta muzyczna.

Dla wszystkich, którzy nie widzieli ani pierwszego, ani drugiego występu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble mamy dobra wiadomość – artyści ponownie wystąpią na scenie Zamku Kazimierzowskiego w lutym na zakończenie karnawału.

tekst: Tomasz Beliński, fot. Piotr Pruchnicki/Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

no images were found