Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN

9 października 2018

30 września br., na obiektach sportowych w Przemyślu przy ul. Dworskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, odbył się turniej piłki nożnej, w którym udział wzięło blisko 200 najmłodszych zawodników z całego województwa.

Młodzi piłkarze walczyli o Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN w kategorii żaka mł. (rocznik 2011 i młodszych) oraz skrzata starszego (rocznika 2012.i młodszych ). Rywalizowano równocześnie na czterech boiskach, gdzie grano systemem każdy z każdym.

W grupie żaków wygrała drużyna Wilczków Lesko, która wyprzedziła gospodarzy turnieju UKS Orlik Przemyśl, tuż za nimi uplasowała się „Szesnastka” Przemyśl, pozostałym zespołom brakowało bardzo niewiele do sięgnięcia podium, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do nich.

Natomiast w grupie Skrzatów bezapelacyjnie najlepszym zespołem okazał się UKS Orlik Przemyśl, który wyprzedził Elite Football Academy oraz JKS Jarosław.

Rozdano także nagrody indywidualne. Organizator zapewnił dla wszystkich uczestników medale a dla dorosłych przeprowadzono konkurs wiedzy o piłce nożnej.

Oprócz rozgrywek piłkarskich dzieci jak i rodzice mogli skorzystać z wielu atrakcji dostępnych w ten piękny jesienny dzień mi.in z dmuchanych zjeżdżalni, przejazdów quadem, grilla oraz słodkich upominków.

-Niedzielne Święto Orlika w Przemyślu zapamiętamy jako bardzo udany i wesoło spędzony czas. Dziękujemy wszystkim rodzicom, a było ich naprawdę sporo za dyscyplinę i kibicowanie swoim pociechom. Dziękujemy sędziom, organizatorom (rodzicom rocznika 2011 i 2012), a także trenerom. Przepraszamy za niedociągnięcia i pomyłki. Miejmy nadzieję że nasza impreza która zgromadziła całe rodziny będzie początkiem takich turniejów integracyjnych na terenie Podkarpacia dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. – mówi trener UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski.

Turniej zorganizowany został przez UKS Orlik Przemyśl oraz tamtejszych animatorów.