Rozbudują drogę z Przemyśla do granicy państwa w Malhowicach

08/10/2018
2577 Views

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich we współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Państwową rozbuduje drogę Przemyśl – Hermanowice – granica państwa.

8 października, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Przemyślu minister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak podpisał z dyrektorem Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotrem Miąso umowę na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 885 – Przemyśl – Hermanowice – granica państwa (w Malhowicach).

Celem projektu jest wspieranie i ułatwienie rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej ponad granicami państwowymi. Rozbudowa drogi to także łatwiejszy dojazd do miejsc pracy dla mieszkańców pogranicza oraz poprawa warunków spedycyjnych.

– Inwestycja przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego, a docelowo ułatwi dojazd do planowanego przejścia granicznego z Ukrainą w Malhowicach. Na ten projekt ze środków programu „Polska – Białoruś – Ukraina”, przeznaczymy prawie 7 mln. Euro – powiedział w Przemyślu Minister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak.

Przedsięwzięcie obejmie także budowę chodników i ścieżek rowerowych. Droga ta w połączeniu z planowanym przejściem granicznym może stać się alternatywną trasą komunikacyjną dla istniejącego połączenia Przemyśl-Medyka-Lwów.

Według zapowiedzi wszystko wskazuje na to, że prace przy modernizacji drogi Przemyśl – Przejście Graniczne w Malhowicach rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Fot. Agata Czereba/UM 

Inne wiadomości

Rozmawiali o Karpatach
Wiadomości
389 views
Wiadomości
389 views

Rozmawiali o Karpatach

adm - 18/02/2019

Przez dwa dni weekendu w krasiczyńskim zamku odbywała się konferencja zorganizowana przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pod hasłem Europa Karpat.…

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
1647 views
Wiadomości
1647 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
961 views
Wiadomości
961 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…